Dla każdego czy dla wybranych? Kto może nosić soczewki kontaktowe?

Dla każdego czy dla wybranych? Kto może nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to znacznie wygodniejsza i bardziej estetyczna alternatywa dla klasycznych okularów. Doskonale nadają się dla aktywnych użytkowników, którzy regularnie uprawiają sporty oraz dla ludzi, którzy z różnych względów nie polubili się z tradycyjnymi okularami. Po soczewki kontaktowe może dziś sięgnąć praktycznie każdy, a w doborze odpowiedniego produktu pomoże okulista.

Kto może nosić soczewki kontaktowe?

Po soczewki kontaktowe może sięgnąć każda osoba, która ceni sobie wygodę oraz doskonałą jakość widzenia w każdych warunkach. Ze względu na umieszczenie na powierzchni oka soczewki kontaktowe oferują znacznie lepszą jakość i ostrość widzenia od klasycznych okularów. W ich przypadku nie ma także problemów z zaparowywaniem szkieł, na którą to niedogodność często skarżą się użytkownicy klasycznych okularów. Jedynym warunkiem rozpoczęcia swojej przygody ze szkłami kontaktowymi jest konsultacja z okulistą, który oceni, czy w danym przypadku możliwe jest zastąpienie okularów soczewkami oraz dobierze produkt o odpowiednich parametrach.

Soczewki kontaktowe występują w wielu rodzajach. Wśród soczewek wiodącej na świecie marki Acuvue Oasys znaleźć można zarówno produkty przeznaczone dla osób cierpiących na krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Nowoczesne soczewki Acuvue Oasys to także produkty zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach starszych z prezbiopią, czyli starczowzrocznością. Soczewki Acuvue Oasys dzięki specjalnej technologii HydraClear Plus doskonale nadają się także dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem, korzystają ze smartfonów, tabletów oraz innych urządzeń elektronicznych.

Dla każdego czy dla wybranych? Kto może nosić soczewki kontaktowe?

O czym warto pamiętać, zanim sięgniemy po soczewki kontaktowe?

Osoby, które planują przejście na soczewki kontaktowe muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ich użytkowanie jest nieco bardziej wymagające niż korzystanie z klasycznych okularów. Aby noszenie soczewek było w pełni bezpieczne dla zdrowia i komfortu naszych oczu należy bowiem przestrzegać podstawowych zasad higieny i czyszczenia szkieł. Obowiązek ten dotyczy jednak jedynie osób korzystających z soczewek długoterminowych, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Długoterminowe soczewki kontaktowe należy czyścić każdego wieczora przed pójściem spać. W tym celu należy zaopatrzyć się w dobrej jakości produkt przeznaczony do czyszczenia i dezynfekcji szkieł oraz postępować zgodnie z zaleceniami jego producenta. Należy także bezwzględnie stosować się do czasu użytkowania soczewek i nie nosić ich dłużej niż wynika to z ich przeznaczenia. Osoby korzystające z soczewek muszą także zadbać o regularny zakup nowych szkieł, aby każdego dnia mieć w zasięgu ręki bezpieczne w użytkowaniu szkła.

Jak widać, korzystanie z soczewek kontaktowych jest nieco bardziej wymagające niż noszenie tradycyjnych okularów, które wystarczy jedynie przetrzeć i założyć na nos. Dobrej jakości soczewki, wśród których prym wiodą produkty acuvue oasys, są jednak w stanie wynagrodzić nam te drobne niedogodności oferując w zamian znacznie lepszą jakość widzenia, wygodę w każdej sytuacji oraz dyskretną korekcję wady wzroku.

Podobne artykuły