Dlaczego warto korzystać z kulek Kegla?

Dlaczego warto korzystać z kulek Kegla?

Czy chciałabyś mieć lepszy orgazm, naturalnie odmłodzić pochwę, być zdrowsza? Jeśli tak, wykorzystaj kulki Kegla  do treningu mięśni dna macicy. Są niezwykle przydatne w takich ćwiczeniach.

  Dlaczego warto korzystać z kulek Kegla?

Co to są kulki Kegla?

Są to małe obciążniki w kształcie kuli. Używane są od czasów starożytnych do stymulacji seksualnej (poprzez wkładanie ich do pochwy i odbytu) i do ćwiczeń mięśni dna macicy. Nazywane są również kulkami przyjemności i kulkami orgazmu. Zwykle są zalecane przez ginekologów i położne, aby poprawić elastyczność mięśni pochwy i lepiej kontrolować pęcherz moczowy.

Pomagają wzmocnić mięśnie pochwy, poprawiając w ten sposób życie seksualne. Ponadto, jeśli znajdują się w pochwie, stale masują jej ściany. W ten sposób prowadzą do intensywnego podniecenia seksualnego.

Jak wybrać odpowiednie kulki?

Odpowiednie kulki kegla dla początkujących powinny być wykonane z tworzywa sztucznego lub silikonu. Upewnij się, że są właściwie przymocowane i mają łańcuszek. Dzięki niemu łatwo je wyjmiesz. Chociaż niektóre zestawy zawierają trzy lub więcej kulki, najczęściej zawierają dwie. Zawsze powinnaś zaczynać od dwóch i zwiększać lub zmniejszać liczbę, gdy już trochę poćwiczysz.

Gdy poczujesz się już komfortowo, możesz przejść do kolejnego poziomu. Wtedy możesz je nieco modyfikować, na przykład:

  • zamieniać większe kulki na mniejsze,
  • zamieniać lżejsze materiały, takie jak plastik lub silikon na cięższe, np. metal lub szkło,
  • połączyć kilka zestawów.

Kto może z nich korzystać?

Jak w przypadku każdego typu ćwiczeń, musimy się liczyć z ewentualnym:

  • nadmiernym wysiłkiem,
  • uczuciem rozciągania,
  • bólem lub dyskomfortem.

To samo dotyczy używania kulek Kegla. Najłatwiejszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka jest sprawdzenie, czy używasz kulek o odpowiednim rozmiarze i wadze, a także, czy stosujesz właściwą technikę.

Chociaż zalecenia na opakowaniu mogą być cennym źródłem informacji, skonsultuj się wcześniej z lekarzem. Może dostarczyć wskazówek, dostosowanych do Twoich potrzeb.

Jak przygotować kulki Kegla?

Pamiętaj o kilku podstawowych krokach:

  • Dokładnie umyj ręce mydłem antybakteryjnym.
  • Umyj kulki Kegla ciepłą wodą i mydłem antybakteryjnym, a następnie dokładnie je osusz czystym ręcznikiem.
  • Posmaruj kulki odpowiednią ilością żelu na bazie wody. Wtedy będą łatwe do włożenia.

  Dlaczego warto korzystać z kulek Kegla?

O czym warto pamiętać?

Chociaż kulki Kegla są bezpieczne w użyciu, pamiętaj o kilku podstawowych wskazówkach. Należy naciskać tylko przez około 5 sekund, z minimalnymi przerwami 5 sekund. Ściskanie zbyt długo lub bez przerwy może spowodować nadmierne napięcie mięśni pochwy i spowodować tymczasowy skurcz.

Nawet jeśli jesteś doświadczony, nie używaj ich dłużej niż 4-6 godzin dziennie w jednej sesji. W innym przypadku będziesz się musiał liczyć z przetrenowaniem mięśni dna macicy.

Przed i po każdym użyciu dokładnie wyczyść kulki Kegla. Brudne kulki mogą powodować zakażenie. Jeśli coś Cię niepokoi, skonsultuj się z lekarzem.

Jeśli czujesz się komfortowo, możesz użyć ich samodzielnie lub skorzystać z pomocy partnera. Dzięki nim seks jest o wiele bardziej przyjemny.

Podobne artykuły