Co pomoże skutecznie pozbyć się cellulitu?

Co pomoże skutecznie pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem dla wielu kobiet wciąż wydaje się nierówna. Osławiona pomarańczowa skórka wciąż jest jednym z największych kompleksów pań. Dotyka ona nie tylko osoby z nadwagą, ale także szczupłe i wysportowane jednostki. Sposoby na cellulit wciąż ewoluują i wkraczają w inny wymiar, zwiększając swoją skuteczność. Czym właściwie jest cellulit, jakie ma rodzaje i jak efektywnie się go pozbyć?

Co to jest cellulit?

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka swoją nazwę zawdzięcza specyficznej budowie nieatrakcyjnych i znienawidzonych zmian na skórze. Grudkowatą powierzchnią skóry to nic innego jak zbity tłuszcz otoczony wodą. Zgromadzony tłuszcz ujawnia się w postaci dobrze znanych nierówności. Przyczyn występowania cellulitu może być kilka. W niektórych wypadkach będzie to wahanie hormonalne, w innych nieodpowiednio dobrana dieta. Często zwieszone występowanie cellulitu, jest powodowane zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Co pomoże skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jakie są rodzaje cellulitu?

Najczęściej wymieniany cellulit, to cellulit wodny i tłuszczowy. Pierwszy z nich dotyka wbrew pozorom w większości osoby szczupłe i jest wynikiem zaburzeń hormonalnych i krążenia krwi. W organizmie zbierają się toksyny i woda, która rozbija tłuszcz w grudki i ujawnia się na skórze. Cellulit tłuszczowy to nic innego jak nadmiar tłuszczu. Jego nacisk na naczynka zwiększa problem, czyniąc go cięższym do zwalczenia.

Sprawdzone metody walki z cellulitem

Pomarańczowa skórka jest oporna, ale nie oznacza to, że nie da się jej usunąć lub zminimalizować jej widoczności. Jak w większości problemów zdrowotnych konieczne jest wdrożenie diety i ruchu. Rezygnacja ze słonych, słodkich i przetworzonych posiłków to obowiązek osób z cellulitem. Ruch pozwala nie tylko na zmniejszenie grudek tłuszczu, ale także poprawia ogólny wygląd skóry. Przydatne okazują się również masaże mające na celu rozbicie tłuszczu. Można sięgnąć po zabiegi w specjalistycznych salonach, ale także codziennie wykonywać je w warunkach domowych. Liczy się regularność i cierpliwość.

Podobne artykuły