Materace piankowe a kwestie zdrowotne. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Materace piankowe a kwestie zdrowotne. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór materacy. Kupujący mogą wybierać między tradycyjnymi materacami sprężynowymi, lateksowymi oraz piankowymi. Szczególnie dobrym wyborem są obecnie materace piankowe, z których regularne korzystanie może przynieść wiele wymiernych korzyści zdrowotnych. Czym na tle innych dostępnych akcesoriów wyróżniają się materace piankowe i dlaczego warto zainwestować w ich zakup?

Charakterystyka i rodzaje materacy piankowych

Materace piankowe, jak sama ich nazwa wskazuje, produkowane są ze specjalnej piany poliuretanowej. Nazwa ta obejmuje bardzo szeroką grupę produktów, wśród których znajdziemy pianki o różnych właściwościach. Jakość oraz walory użytkowe materacy piankowych zależą od rodzaju zastosowanej w nich pianki oraz jej charakterystyki. Dobrej jakości materace piankowe wytwarzane są z pianek termoelastycznych, wysokoelastycznych oraz lateksowych.

Materace piankowe z pian termoelastycznych posiadają właściwości plastyczne, które ujawniają się pod wpływem ciepła. Podczas wypoczynku materac pod wpływem ciepła wytwarzanego przez ludzkie ciało dopasowuje się do jego indywidualnych kształtów i krzywizn oferując optymalne podparcie dla pleców i całego ciała. Jego porowata struktura zapewnia dodatkowo dobrą cyrkulację powietrza oraz pozytywnie wpływa na krążenie krwi w obrębie tkanek.

Materace wykonane z piany wysokoelastycznej wyposażone są natomiast w system specjalnych nacięć, które zapewniają optymalną wentylację powietrza. Są dodatkowo lekkie, dlatego doskonale sprawdzą się w małych mieszkaniach oraz u osób starszych, które miałyby problemy z przenoszeniem cięższych akcesoriów. Materace piankowe lateksowe są natomiast wyposażone w specjalne kanaliki, które zapewniają im doskonałą przewiewność oraz elastyczność.

Materace piankowe a kwestie zdrowotne. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Korzyści zdrowotne ze spania na materacach piankowych

Użytkowanie materacy piankowych wiąże się z licznymi korzyściami dla naszego zdrowia. Są one szczególnie doceniane za ich trwałość oraz wygodę – materace piankowe oferują całemu ciału stabilne oparcie, dostosowują się do jego krzywizn oraz gwarantują komfortowy i zdrowy wypoczynek przez wiele godzin. Akcesoria wykonane z wysokiej jakości pianek poliuretanowych posiadają ponadto cenne właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Materiał ten nie pochłania bowiem kurzu, co ogranicza rozwój w ich wnętrzu szkodliwych drobnoustrojów, bakterii i roztoczy.

Materace piankowe są najlepszą inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie. Ich specjalna struktura pozytywnie wpływa na krążenie krwi w obrębie tkanek oraz chroni kręgosłup przed odkształceniami podczas snu. Z tego powodu materace piankowe są szczególnie polecane dla osób cierpiących na różne schorzenia kręgosłupa, problemy ze stawami oraz ludzi, którzy dużo czasu spędzają w łóżku. Są także dobrą inwestycją w celach profilaktycznych, gdyż pozwalają skutecznie zapobiegać problemom z kręgosłupem, które często wynikają z nieprawidłowego podłoża do spania. Wysokiej jakości materace piankowe sprawdzą się zarówno u osób dorosłych, seniorów, jak i dzieci, gdyż pozwalają na właściwe kształtowanie sylwetki oraz wspomagają prawidłowy rozwój kręgosłupa.

 

 

Podobne artykuły