Obserwacja dni płodnych na podstawie pomiaru temperatury

Obserwacja dni płodnych na podstawie pomiaru temperatury

W dzisiejszych czasach wiele kobiet bardzo świadomie podchodzi do tematu rodzicielstwa, dlatego też dużą wagę przykłada już do etapu planowania potomstwa. Ważne, aby w czasie starania się o dziecko kobieta prawidłowo dbała o swój stan zdrowia, odpowiednio się odżywiała, przyjmowała potrzebne witaminy. Aby zwiększyć szansę na potomstwo warto znać swoje dni płodne. Doskonałym sposobem na wyznaczenie dni płodnych jest urządzenie nazwane termometrem owulacyjnym.

Czym jest termometr owulacyjny i do czego służy?

                Termometr owulacyjny to urządzenie medyczne, które służy do prawidłowego wyznaczenia momentu owulacji, poprzez monitorowanie temperatury ciała. Dzięki niemu kobieta jest w stanie określić dni płodne, a więc może w sposób naturalny kontrolować swoją płodność. Tego typu urządzenia charakteryzują się wysoką precyzją pomiarową. Kobieta, która pragnie świadomie planować rodzinę i decyduje się na wybór metod naturalnych powinna codziennie mierzyć temperaturę, a następnie zapisywać wyniki na specjalnych kartach obserwacyjnych. Takie postępowanie w połączeniu z obserwacją śluzu pozwala na możliwość wyznaczenia dni płodnych. Temperatura ciała kobiety w zależności od momentu cyklu osiąga różne wartości, tuż po wystąpieniu owulacji wzrasta nawet do 37 stopni Celsjusza, natomiast bezpośrednio przed owulacja można zaobserwować jej spadek. Termometr owulacyjny to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla kobiet, których cykle nie są książkowe, a więc będzie niezastąpionym urządzeniem u tych Pań, które mają cykle nieregularne bądź wydłużone. Aby obserwacje były skuteczne temperaturę należy mierzyć zawsze w tych samych warunkach i o tej samej porze dnia, zalecane jest, aby było to bezpośrednio po przebudzeniu wyniki będą wówczas najbardziej miarodajne.

Jaki termometr owulacyjny warto zakupić?

Na rynku istnieje duży wybór termometrów owulacyjnych warto jednak zdecydować się na sprzęt dobrej jakości. Sprawdzonym i chętnie wybieranym przez wiele kobiet termometrem owulacyjnym jest termometr owulacyjny Basal dostępny w sklepie Geratherm. Swoim wyglądem przypomina on tradycyjny termometr rtęciowy, jednak nie posiada on w składzie toksycznej rtęci tylko bezpieczną substancję pomiarową nazwaną galinstan. Dodatkowo został on wyposażony w mniejszy zakres pomiaru od 35,5 do 39 stopni Celsjusza, dzięki temu możliwe jest uzyskanie dokładniejszego wyniku. Ponadto odczyt pomiaru jest o wiele łatwiejszy, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w analogową lupę. Ten rodzaj termometru może być używany zarówno do pomiaru rektalnego jak i oralnego i waginalnego. Termometr owulacyjny Basal jest higieniczny, wodoodporny a także bezpieczny zarówno dla zdrowia jak i środowiska naturalnego. W zestawie znajdziemy także praktyczne etui oraz przydatną tabele, która ułatwi prawidłową interpretację wyniku. Można zatem stwierdzić, że termometr owulacyjny to idealny produkt dla każdej kobiety, która zdecyduje się na naturalne metody planowania ciąży, dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu i zdecydować się na zakup tego typu urządzenia.

Obserwacja dni płodnych na podstawie pomiaru temperatury

Podobne artykuły