Do czego służy laser wysokoenergetyczny?

Do czego służy laser wysokoenergetyczny?

Laseroterapia wysokoenergetyczna to taka terapii, która daje bardzo dobre działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i biostymulacyjne. Na zabiegi z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego chętnie decydują się osoby, którym zależy na osiągnieciu szybkich i długotrwałych efektów. Co zatem warto wiedzieć o tej popularnej terapii fizykalnej? Kiedy się ją stosuje?

Laser wysokoenergetyczny – skuteczna broń w walce z bólem

Laseroterapia wysokoenergetyczna to skuteczny sposób na przywrócenie naturalnych zdolności organizmu do regeneracji. Z tego typu zabiegów warto skorzystać przy ostrym bólu, przy stanach zapalnych czy też w przypadku świeżych urazów, dlatego też laser wysokoenergetyczny bywa często wykorzystywany do leczenia schorzeń układu ruchu. Warto również podkreślić, że laser wysokoenergetyczny w porównaniu do klasycznego lasera biostymulacyjnego ma większą moc. Taki sprzęt umożliwia także większą głębokość penetracji tkanek, dlatego świetnie nadaje się do leczenia głęboko położonych mięśni, więzadeł i ścięgien. Urządzenie tego typu idealnie dociera do miejsca bólu. Laseroterapia wysokoenergetyczna daje bardzo dobre efekty fotomechaniczne, fotochemiczne i fototermiczne, a dodatkowo co jest jej ogromną zaletą jest ona terapią nieinwazyjną. Warto również dodać, że jej skuteczność jest tak duża ze względu na to, iż za jej pomocą leczy się nie tylko objawy, ale także przyczyny danego schorzenia. Nic, więc dziwnego, że ten sprzęt możemy obecnie odnaleźć w tak wielu dobrych gabinetach rehabilitacyjnych.

Do czego służy laser wysokoenergetyczny?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat laseroterapii wysokoenergetycznej?

Laser wysokoenergetyczny emituje spójne i monochromatyczne światło, dlatego doskonale sprawdzi się w wielu dziedzinach medycyny. Oprócz fizjoterapii i ortopedii bywa wykorzystywany także w medycynie estetycznej, ginekologii, onkologii, a nawet w stomatologii i okulistyce. Za jego pomocą można leczyć miedzy innymi takie schorzenia i dolegliwości jak: chorobę zwyrodnieniową stawów, bóle lędźwiowe, rwę kulszową, dyskopatię, ostrogę piętową, zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, zwichnięcia czy przykurcze. Wiele z tych schorzeń dotyka sportowców, nic więc dziwnego, że taki sprzęt ma na swoim wyposażeniu wiele klubów sportowych. W przypadku sportowców szybki powrót do zdrowia jest, bowiem szczególnie ważny. Należy również dodać, że zabiegi z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego, które szybko uśmierzają ból i dają długotrwale efekty regeneracyjne często bywają wykorzystywane także w połączeniu z innymi terapiami. Można łączyć je np. z terapią manualną czy z krioterapią. Laseroterapia wysokoenergetyczna ma pozytywny wpływ na ogólna poprawę stanu pacjenta. Należy zaznaczyć, że do redukcji bólu często dochodzi już po odbyciu pierwszego zabiegu. Nie każdy jednak może skorzystać z tej efektywnej metody leczenia. Do bezwzględnych przeciwskazań do zastosowania zabiegów z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego zalicza się miedzy innymi: ciążę, choroby nowotworowe czy tatuaż w miejscu zabiegu.

Podobne artykuły