Jak wybrać nowoczesny i godny zaufania glukometr?

Jak wybrać nowoczesny i godny zaufania glukometr?

Glukometr to podstawowe urządzenie dla osób cierpiących na cukrzycę oraz podstawa kontrolowania swojego stanu zdrowia. W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń, które różnią się rodzajem oraz dostępnymi funkcjami. Jak wybrać dobrej jakości glukometr, który pozwoli uzyskać najbardziej miarodajne wyniki stężenia cukru we krwi w domowym zaciszu?

Rozmiar glukometru i jakość jego wyświetlacza

Większość dostępnych w sprzedaży glukometrów to kieszonkowe urządzenia niewielkich rozmiarów, które można mieć zawsze przy sobie. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na zabieranie ze sobą urządzeń do pracy, na uczelnię i wyjazdy oraz dokonywanie pomiarów w każdej chwili. Urządzenie powinno posiadać czytelny wyświetlacz dostosowany do jakości wzroku użytkownika, aby możliwe było odczytanie dokonanego pomiaru oraz podjęcie odpowiednich działań.

Osoby niewidome oraz mające słaby wzrok mogą zakupić specjalnie zaprojektowane urządzenia, które mają wbudowaną funkcję audio głosowo powiadamiającą o wyniku pomiaru. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć możliwość odczytania wyników na większym ekranie będą z kolei glukometry synchronizujące dane ze smartfonem oraz komputerem. Należy do nich glukometr Evercare Genius, który współpracuje z aplikacją mobilną pozwalającą na przechowywanie danych pomiarowych w chmurze.

Jak wybrać nowoczesny i godny zaufania glukometr?

Rozmiar oferowanej pamięci do zapisywania wyników pomiarów

Każda osoba cierpiąca na cukrzycę wie, jak ważna dla stałego kontrolowania przebiegu choroby jest możliwość porównywania ze sobą wyników uzyskanych w różnych okresach czasu. Dobrej jakości glukometr powinien posiadać więc odpowiednią pamięć na dane użytkownika, która da mu dostęp do wyników sprzed tygodnia, miesiąca, a nawet kilku lat. Standardowe glukometry oferują możliwość zapisywania w pamięci od 10 do nawet 3000 testów.

Jeśli natomiast zależy nam na nieograniczonej liczbie pomiarów dostępnych w każdej chwili warto zainteresować się wspominanym powyżej urządzeniem. Glukometr Evercare Genius do przechowywania danych wykorzystuje bowiem nie tylko samą pamięć wewnętrzną, ale internetową chmurę, co pozwala na trzymanie w bezpiecznym miejscu pomiarów przez wiele lat. Aby przesłać na zewnętrzne serwery uzyskane wyniki wystarczy połączyć urządzenie z komputerem posiadającym dostęp do internetu.

Dokładność wykonywania pomiarów

Bardzo ważnym aspektem działania glukometrów jest ich dokładność. Im urządzenie jest bardziej czułe i oferuje dokładniejsze wyniki, tym leczenie cukrzycy jest bardziej skuteczne oraz może zostać idealnie dopasowane do wymagań konkretnej osoby. Maksymalna dokładność, którą na tle innych urządzeń wyróżnia się glukometr Evercare Ganius, została osiągnięta dzięki metodzie GDH-FAD pozwalającej zminimalizować wszelkie zakłócenia mające negatywny wpływ na wynik badania.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii glukometr evercare niweluje niekorzystny wpływ na wynik badania takich czynników, jak m. in. natężenie światła, wilgotność powietrza, wahania temperatur, pole elektromagnetyczne oraz zanieczyszczenie czytnika optycznego. Pozwala to na wykonywanie pomiarów stężenia glukozy we krwi w każdych warunkach bez ryzyka, że uzyskany wynik będzie błędny lub będzie znacząco odbiegał od rzeczywistości.

 

Podobne artykuły