Ozonowanie przestrzeni w walce z koronawirusem

Ozonowanie przestrzeni w walce z koronawirusem

Jak wiadomo koronawirus już na zawsze przejdzie do historii jako jedna z epidemii, która zatrząsnęła całym światem. Zakażenie tym wirusem odbywa za pośrednictwem drogi kropelkowej, wystarczy, że ktoś kichnie czy kaszlnie, a wirus rozprzestrzenia się na odległość co najmniej dwóch metrów. Co ważniejsze może utrzymywać się w pomieszczeniu od kilku do nawet kilkunastu godzin, a w niektórych przypadkach nawet do kilku dniu. Jak wiadomo jedyną metodą na jego zwalczenie jest dbanie o czystość pomieszczeń, częsta dezynfekcja środkami, w których „króluje” spirytus. Do większych przestrzeni stosowane są środki, które powstają na bazie chloru lub korzysta się z innej metody jaką jest ozonowanie.

Efektywność ozonu

Ozon znany jest wszystkim jako środek o działaniu bakteriobójczym, jak i wirusobójczym. Zaliczany jest do grupy najsilniejszych środków dezynfekujących. Często sięga się po niego w dobie współczesnej pandemii do dezynfekcji mieszkań, pomieszczeń biurowych, szpitali czy nawet samochodów. Jest to skuteczna metoda do walki z obecnie panującym wirusem SARS-COV-2.

Ozonowanie przestrzeni w walce z koronawirusem

Miejsca wykorzystujące ozon

Osoby, które mają pod swoją opieką różne biura, szpitale, gabinety, przychodnie, a nawet miejsca, które są przeznaczone do kwarantanny potrzebują silnego środka, który zapewni odpowiedni poziom czystości, eliminując w jak największym stopniu możliwość zakażania się koronawirusem. Jednym z najefektywniejszych metod dezynfekcyjnych jest ozonowanie. Metodę tą można również zastosować w innych miejscach takich jak prywatne mieszkania, apartamenty, pojazdy prywatne jak i służbowe. Wszystkie firmy działające w dobie koronawirusa muszą dbać o to, by dana przestrzeń była wolna od wszelkich drobnoustrojów, zapewniając bezpieczeństwo własnym pracownikom, jak i osobom korzystających z usług danego przedsiębiorstwa.

Ozonowanie

To metoda, która nie wykorzystuje chemicznych środków bakteriobójczych. Ozon eliminuje wszelkie wirusy i bakterie. Jest to niezwykle aktywny rodzaj tlenu. Ozonowanie dokonuje dezynfekcji nie tylko powierzchni, ale także powietrza. Często oprócz wirusa COVID-19 usuwa także występujące grzyby, pleśnie i inne bakterie.

 

 

Podobne artykuły