Sposoby na artretyzm

Sposoby na artretyzm

Zapalenie stawów bywa bardzo dokuczliwe, co najgorsze, może spotkać ludzi w każdym wieku. Na szczęście istnieje co najmniej kilka sposobów, które mogą przynieść ulgę tym, którzy cierpią na uporczywe dolegliwości, nie chodzi tutaj o lekarstwa, które często nie przynoszą spodziewanej ulgi.

Jak pozbyć się powracającego bólu stawów?

Istnieją alternatywne środki dla farmaceutyków, wśród których wyróżnia się między innymi akupunktura, czyli chińska metoda mająca na celu zachowanie równowagi życiowej. Zabieg polega na aplikacji cieniutkich igieł w specjalnie wybrane punkty na całym ciele. Akupunktura ma sprawdzone działanie przeciwbólowe, również podczas ataku artretyzmu. Osoby cierpiące na choroby stawów powinny zażywać leki homeopatyczne, które mają naturalny skład i co za tym idzie, pozytywny wpływ na zdrowie ludzi w każdym wieku. Niezbędna w tym przypadku okazuje się konsultacja z ekspertem w zakresie tego rodzaju terapii. Natomiast w celu stymulacji wzrostu kości i chrząstek stosowane są coraz częściej terapie elektromagnetyczne, dzięki którym dochodzi do zwiększenia przepływu krwi w poszczególnych tkankach.

Jakie preparaty zażywać przy problemach ze stawami?

Dobry wpływ na kondycję stawów mają niektóre składniki spożywcze, stosowane przez panie domu w kuchni. Przykładem jest czarnuszka mająca właściwości przeciwzapalne, a dodatkowo zatrzymuje efekt placebo. Są to wnioski poparte wynikami testów laboratoryjnych, dlatego ma udowodnione właściwości. Równie przydatny jest składnik o nazwie kurkuminy, który również wpływa na zwalczenie stanów zapalnych w całym organizmie. Zbawienne właściwości ma także imbir – obecny w każdej kuchni. Ten składnik ma właściwości głównie rozgrzewające, ale jednocześnie blokuje geny odpowiedzialne za powstawanie stanów zapalnych. Imbir można aplikować w postaci olejku lub ciepłych okładów i kompresów, którymi okłada się bolące miejsca. Pomocny okazuje się również surowy korzeń produktu – niezależnie od formy, ma doskonałe właściwości lecznicze.

Sposoby na artretyzm

Podobne artykuły