Implanty zębowe wykonywane w mieście Kraków

Implanty zębowe wykonywane w mieście Kraków

Piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówkom każdego człowieka. Próchnica zębów może mieć negatywny wpływ na cały organizm, dlatego warto o nie dbać. Czasami jednak zachodzi konieczność usunięcia chorego zęba, ponieważ jego leczenie rozpoczęto za późno, bądź został on uszkodzony w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się implanty zębowe. Karków to miasto w, którym implanty zębowe wykonywane są w bardzo profesjonalny sposób.

Czym jest implant stomatologiczny i w jaki sposób się go zakłada?

Implant stomatologiczny jest to tytanowa śruba, którą lekarz wszczepia w kość szczęki lub żuchwy.  Implant zębowy to tak zwany sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Na jego podstawie, umieszczona zostaje korona protetyczna. Są one bezpieczne i stanowią doskonały sposób na uzupełnienie braków zębowych. Są również popularną metoda, ponieważ pozwalają na uzyskanie naturalnych efektów przy użyciu nowoczesnych materiałów o wysokiej jakości. Implanty zębowe wszczepione w mieście Kraków charakteryzuje również długoletnia trwałość. Można ich użyć zarówno do uzupełnienia pojedynczego zęba jak i do całego łuku zębowego. Przed założeniem implantu stomatolog sprawdza najpierw, jaka ilość zdrowej kości zęba pozostała. W tym celu przeprowadza odpowiednie badanie diagnostyczne. Jeżeli w trakcie badania okaże się, że ilość kości jest niewystarczająca dentysta będzie musiał przeprowadzić zabieg augmentacji, czyli tak zwane dosztukowanie kości zęba.

Implanty zębowe wykonywane w mieście Kraków

 Samo założenie implantów zębowych w mieście Kraków nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ przeprowadza się je przy użyciu znieczulenia miejscowego. Podczas zabiegu pacjenci nie odczuwają bólu, jednak po zakończeniu implantacji może pojawić się uczucie lekkiego dyskomfortu spowodowanego założonymi szafami. Nie powinno ono utrzymywać się jednak dłużej niż około siedmiu dni. Nowe zęby mogą zostać założone po upływie odpowiedniego czasu od momentu zakończenia implantacji, związane jest to z okresem  potrzebnym na zintegrowanie się implantu z kością. Jeżeli pacjenci używają protez całkowitych to mogą korzystać z nich także w czasie gojenia, pod warunkiem, że zostaną one właściwie dostosowane po zabiegu implantacji.

Implanty zębowe Kraków, dlaczego warto wybrać właśnie to miasto na ten rodzaj zabiegu stomatologicznego?

Implanty zębowe wykonywane w mieście Kraków zaliczają się do międzynarodowej czołówki. Kraków to miasto, które na swoja siedzibę wybrała światowej klasy klinika Indezmedica, która specjalizuje się w wszczepianiu implantów zębowych. Z jej usług korzystają pacjenci z całej Europy, ponieważ zakładane są w niej implanty z najbardziej renomowanych firm na świecie, odznaczające się bardzo dobrą jakością. Klinika zatrudnia tylko najlepszych profesjonalistów, posiada Certyfikat jakości ISO 9001, a także według raportu Global Clinic Rating zalicza się do jednego z 50 najlepszych gabinetów stomatologicznych na świecie. Dlatego jeżeli decydujemy się na implanty zębowe Kraków to warto wybrać właśnie tę klinikę.

Artykuł przygotowany z Indexmedica - więcej: implanty Kraków.

Podobne artykuły