Olej makadamia pochodzi przede wszystkim z Hawajów i Australii, a więc z terenów bardzo nam dalekich. Jest przy tym tworzony z orzecha tak twardego, że jego rozłupywanie nie byłoby możliwe, gdybyśmy nie mieli dostępu do specjalistycznego sprzętu.
Okazuje się jednak, że warto go poznać, może bowiem doskonale wpłynąć nie tylko na naszą skórę, ale również na włosy. Jest przy tym źródłem cennych antyoksydantów, można więc liczyć na to, że zwiększy atrakcyjność naszej skóry, a do tego spowolni nieco proces jej starzenia się. Osoby, które chcą wydobyć orzech makadamia z jego skorupki nie naruszając jednocześnie jego jadalnej części, z pewnością nie mają prostego zadania. Nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu, który znajduje zastosowanie tak na plantacjach w Australii, jak i na Kostaryce oraz w Brazylii.
Nie jest to również produkt, o którym można byłoby powiedzieć, że jest przesadnie tani, choć entuzjaści jego wpływu na zdrowie i urodę podkreślają, że żadna cena nie jest w takim przypadku wygórowana. Właściwości prozdrowotne oleju makadamia zwykle są wymieniane już po jego korzystnym wpływie na nasz wygląd. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy je ignorować. Niektórzy uważają, że może on nawet przeciwdziałać rozwojowi raka jelita grubego, choć należy mieć też na uwadze to, że jest wysokokaloryczny, a w związku z tym w naszej codziennej diecie nie powinien być nadużywany.
Skład oleju makademia
Jednym z ciekawszych kwasów, które zawiera w swoim składzie jest kwas omega-7 i wiele osób nie ukrywa, że jest to informacja dość zaskakująca. Tymczasem okazuje się, że nie jest on wcale gorszy niż kwas omega-3 oraz omega-6. Nie tylko dobrze wpływa na poziom cukru we krwi, ale i przyczynia się do tego, że w jej osoczu wyraźnie obniżają się markery stanu zapalnego. To także interesujący przeciwutleniacz, który jednocześnie skutecznie uzupełnia niedobory pojawiające się w skórze. Nie da się jednak ukryć, że to jego właściwościom prozdrowotnym zawdzięcza swoją obecną popularność. Jest często wykorzystywany w kosmetyce, okazuje się przy tym, że odbywa się to na przynajmniej kilka sposobów. Najczęściej jest składnikiem kosmetyków, które umożliwiają nam skuteczną walkę ze zmarszczkami oraz starzeniem się skóry.
Jest także znakomitym eliminatorem wodnych rodników, które pojawiają się choćby jako konsekwencja promieniowania UV i zanieczyszczenia. Jest także sposobem na nawilżanie skóry oraz na jej regenerację, nic więc dziwnego, że często jest elementem kosmetyków, które pomagają osobom ze skórą suchą, bardzo suchą i wrażliwą. Można na niego liczyć także wówczas, gdy nasza skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Zwykle kojarzymy go z kremami, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby nakładać go sobie bezpośrednio na skórę twarzy, w tym choćby pod oczy.
To znakomity sposób na nawilżenie skóry twarzy, przyczynia się przy tym do tego, że nasza skóra stanie się bardziej elastyczna. Olej makadamia coraz częściej promowany jest również jako rozwiązanie, które niesie pomoc skórze z cellulitem. Nic w tym jednak dziwnego, skoro nie tylko dobrze się wchłania, ale również odznacza się właściwościami nawilżającymi i ujędrniającymi. Dziś szczególnie dużą popularnością cieszy się jego mieszanie z masłem shea po to, aby wykorzystywać go w charakterze balsamu, który ujędrnia zarówno uda, jak i pośladki. Jego działanie nie stanie się widoczne natychmiast po zastosowaniu, wykorzystywany regularnie zachwyca jednak swoją skutecznością. Mamy zresztą do czynienia z rozwiązaniem nie tylko naturalnym, ale i bezpiecznym, a to sprawia, że mogą stosować go nawet panie w ciąży, które obawiają się rozstępów.