Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka inwalidzkiego?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka inwalidzkiego?

Wózki inwalidzkie umożliwiają osobom niezdolnym do samodzielnego poruszania się normalne funkcjonowanie. Aby wózki inwalidzkie mogły jak najskuteczniej zaspokoić potrzeby osób niepełnosprawnych i ich opiekunów powinny być one przede wszystkim stworzone w taki sposób, aby ich użytkowanie było wygodne, praktyczne i bezproblemowe. Ważne jest to, aby tego rodzaju sprzęt wykonany został ze starannie wyselekcjonowanych materiałów o najwyższej jakości.

Jakie cechy wyróżniają dobre wózki inwalidzkie?

Dobry wózek inwalidzki to taki, który umożliwia osobie niepełnosprawnej sprawne poruszanie się, a także jest odpowiednio wyprofilowany, a przede wszystkim bezpieczny w użytkowaniu. Dla wielu osób duże znaczenie ma również to, aby taki wózek posiadał wygodne siedzisko wykonane z materiału odpornego na zanieczyszczenia, miękkie podłokietniki, podnóżki ze skokową regulacją długości, które dodatkowo będą posiadały funkcję uchylania oraz wytrzymałe koła. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym na rynku są także modele wózków, które posiadają hamulce, z których może korzystać zarówno pacjent, jak i osoba prowadząca wózek. Hamulce dla pacjenta umieszczone są przy tylnych kołach, a dla opiekuna przy rękojeściach za oparciem wózka.

Podczas dokonywania zakupu tego rodzaju sprzętu pamiętajmy o tym, że wózki inwalidzkie powinny posiadać odpowiednie atesty. Warto także podkreślić, że mocna, a przy tym lekka konstrukcja wózka inwalidzkiego gwarantuje komfort użytkowania w każdej sytuacji, a odpowiednio dopasowany sprzęt może w znaczący sposób podnieść jakość życia każdej osoby, która jest niepełnosprawna ruchowo.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka inwalidzkiego?

Gdzie zakupić dobrej jakości atestowane wózki inwalidzkie?

Bez wątpienia wózek inwalidzki to bardzo ważna rzecz w życiu każdej osoby niepełnosprawnej ruchowo, dzięki niemu może, bowiem ona swobodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce i tym samym aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu, dlatego dobór właściwego wózka to bardzo istotna kwestia, którą należy odpowiednio przemyśleć. Jeżeli interesuje nas sprzęt wysokiej klasy o szerokiej funkcjonalności to warto zapoznać się z ofertą firmy SklepMEDICUS.pl. Oferuje ona, bowiem szeroki wybór różnego rodzaju produktów rehabilitacyjnych, które dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Odnajdziemy tu wózki inwalidzkie, które charakteryzują się naprawdę solidnym i estetycznym wykonaniem. Będą to zarówno modele składane, jak i ręczne. Ponadto w sklepie tym możemy zakupić również osprzęt odpowiednio dopasowany do danego wózka. W SklepMEDICUS.pl odnajdziemy także wózki inwalidzkie z funkcją toalety czy też łatwe w składaniu podróżne wózki transportowe. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może prowadzić do powstawania odleżyn, dlatego podczas zakupu wózka inwalidzkiego należy również pomyśleć o wyborze specjalnej poduszki przeciwodleżynowej, która znacząco poprawi komfort siedzenia oraz zmniejszy nacisk podłoża na ciało pacjenta. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju produkty także możemy zakupić w firmie SklepMEDICUS.pl.

Podobne artykuły