Stomatologiczna turystyka medyczna

Stomatologiczna turystyka medyczna

Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, którzy nasz kraj odwiedzają przede wszystkim po to, aby skorzystać ze stojących na bardzo wysokim poziomie usług medycznych.

Okazuje się przy tym, że szczególnym zainteresowaniem z jej strony cieszą się nie tylko gabinety chirurgów plastycznych, ale również te, które prowadzą dentyści. Szacuje się, że ponad dziesięć procent turystów medycznych trafiających do naszego kraju decyduje się na podróż do Polski właśnie po to, aby poprawić stanswojego uzębienia. 

Liczba ma prawo imponować, choć nadal można uznać, że nie jest wcale aż tak duża, jak wskazywałyby na to możliwości. Nasz kraj ciągle jednak nie inwestuje w promowanie tego rodzaju rozwiązania, a już na pewno nie robi tego wsposób zorganizowany. Polska nie znajduje się nawet w rankingu 20 najbardziej istotnych dostawców usług medycznych dla klientów z zagranicy, choć wskazywałby na to jej potencjał.

Stomatologiczna turystyka medyczna

Tu duże znaczenie ma brak specjalnych certyfikatów, którebyłyby potwierdzeniem wysokiej jakości usług medycznych wszpitalu. W naszym kraju ich znaczenie nie jest duże, za granicą podchodzi się jednak do nich zdużym uznaniem. Jest o co walczyć już choćby dlatego, że koszty usług stomatologicznych są wyjątkowo niskie w porównaniu z tym, co proponują inne państwa.

Podobne artykuły