Jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie objętości włosów?

Jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie objętości włosów?

Chcąc zwiększyć objętość włosów, możesz zastosować kilka różnych technik i produktów, które ci to ułatwią, ale także warto dodać pewne produkty do diety. W tym artykule damy wskazówki, jak zwiększyć objętość włosów. 

Przede wszystkim, ważne jest, abyś upewniła się, że używasz właściwych kosmetyków do swoich włosów. Wybieraj szampony i odżywki, które zostały opracowane specjalnie z myślą o dodaniu włosom objętości, gdyż dzięki nim będą wydawać się grubsze i pełniejsze. Dodatkowo stosowanie sprayu lub pianki zwiększających objętość włosów może być pomocne przy ich układaniu. Podczas suszenia, używaj okrągłej szczotki, aby unieść włosy i nadać im kształt już u nasady. 

Staraj się nie używać prostownicy, ponieważ ona przez swoje ciepło da odwrotny efekt i włosy będą uklepane. Ponadto, włączenie do swojej diety pewnych witamin, takich jak biotyna czy kwas foliowy, może również wspomóc zdrowy wzrost włosów, co z czasem może doprowadzić do zwiększenia ich objętości. Wreszcie, regularne podcinanie włosów co 6-8 tygodni pomoże utrzymać rozdwojone końcówki pod kontrolą, co ułatwi stylizację i sprawi, że włosy będą wyglądały na bardziej pełne.

Jakie składniki w produktach wpływają na zwiększenie objętości włosów?

Jeśli chodzi o zwiększanie objętości włosów, istnieje kilka składników, na które warto zwrócić uwagę w kupowanych produktach. Należą do nich te, które zawierają w sobie zboża, takie jak pszenica, owies czy oleje - kokosowy, arganowy i jojoba. Istotne są również substancje utrzymujące wilgoć, takie jak gliceryna i kwas hialuronowy. Wszystkie te składniki pomagają odżywiać skórę głowy i promować zdrowy wzrost włosów. 

Oprócz tego, część z nich zapobiega wysuszaniu włosów, przez co nadają im więcej objętości i pomagają utrzymać pełniejszy wygląd na dłużej. Co więcej, substancje zwiększające objętość, takie jak pantenol, hydrolizowane proteiny jedwabiu i wosk pszczeli, mogą być również stosowane w celu pogrubienia pasm włosów, aby nadać im jeszcze większą objętość. Dzięki odpowiedniej kombinacji składników, zawartych w produktach do pielęgnacji włosów, możesz uzyskać gęste i pełne objętości włosy.

Jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie objętości włosów?

Jak suszyć włosy, by zwiększyć ich objętość?

Jeśli chcesz zwiększyć objętość swoich włosów, suszenie może być świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zacznij od umycia i odżywienia włosów produktami przeznaczonymi do odbicia włosów od nasady. Następnie osusz włosy ręcznikiem, aż będą wilgotne, ale nie mokre i wmasuj w pojedyncze pasma piankę do nadania objętości. 

W następnym kroku użyj szczotki, aby rozplątać wszystkie pasma. Ustaw wysoką temperaturę na suszarce i skieruj strumień powietrza w dół. Gdy włosy zostaną wysuszone w wysokiej temperaturze, podziel je na sekcje i przełącz się na niższą  temperaturę. Stylizuj włosy podnoszące sekcje u nasady na szczotce, kończąc suszenie. Dzięki temu uzyskasz maksymalną objętość i zapobiegniesz puszeniu się włosów. Na koniec spryskaj włosy lakierem, aby utrzymać fryzurę przez cały dzień!

Podobne artykuły